Ciekawe pomysły na wycieczkę z dzieckiem

Jak rodzic każdego dnia uczysz się nowych rzeczy. Dzięki temu podnosisz swoje umiejętności. Nie musisz jednak robić tego samemu. W Olsztynie jest pełno miejsc w których Ty i Twoje dziecko możecie obcować z innymi ludźmi. Takie przygody mogą wpłynąć pozytywnie na Ciebie i na Twojego malucha. Nowe doświadczenia nas kształtują dlatego zapoznaj się z radami zawartymi w tym artykule. Olsztyn dla dzieci – sprawdź nasze porady.

Komunikuj się ze swoim dzieckiem

Idą z dzieckiem w nowe miejsce musisz pamiętać że najważniejsza jest komunikacja. Bez tego polegniesz jako rodzic. Dlatego staraj się używać rożnych słów i komend jeżeli oczekujesz od dziecka jakiegoś zachowania. Szczególne ważne jest to na placu zabaw. Naukowo udowodniono że rodzic który używa cały czas tego samego wyrażenia w stosunku do dziecka ma mniejszy posłuch niż rodzic który zmienia swoje słowa.

Odkrywaj nowe miejsca

W okresie letnim każdy dzień może przynieść Tobie i dziecku nowe wyzwania. Dlatego nie chodź z dzieckiem ciągle na ten sam plac zabaw. Olsztyn to wspaniałe miejsce w którym jest mnóstwo ciekawych atrakcji. Każdego dnia wraz ze swoim maluchem możecie odkrywać nowe rzeczy. Olsztyn dla dzieci to hasło które w zupełności oddaje to czym jest to miasto.

Daj sobie chwilę na naładowanie baterii

Pamiętaj także o sobie. Rodzicielstwo to praca na pełen etat każdego dnia. Jednak dzięki mały trikom możesz dać sobie trochę wytchnienia. Skorzystaj z nich i zafunduj sobie chwilę relaksu. Badania nie kłamią zestresowany rodzic o wiele gorzej radzi sobie ze swoim podopiecznym niż rodzic który jest zrelaksowany i wypoczęty. Poproś znajomych lub rodzinę o pomoc. Kilka godzin tylko dla samej siebie może zrobić różnicę.

Pomóż dziecku zabić nudę

Dzieci starsze często po powrocie że szkoły narzekają na nudę. Niestety nuda nie jest dobrym doradcą dlatego jako rodzic powinieneś temu zaradzić. Istnieje wiele fajnych pomysłów na spędzenie czasu w domu. Gry planszowe, wspólne oglądanie filmu, różnego rodzaju zabawy. Wszystko zależy od naszego pomysłu i kreatywności. Niestety większość rodziców decyduje się na nową technologie która może mieć negatywny wpływ na Twoje dziecko.

Written By

Redakcja