Obrotowe krzesło biurowe doskonałe do pracy w domu

Domowy komputer służy obecnie nie tylko do surfowania po Internecie, oglądania stron portali społecznościowych i prowadzenia korespondencji mailowej.

W ostatnim czasie, komputer stał się podstawowym narzędziem pracy zdalnej dla personelu firm i wielu innych osób prowadzących swoją działalność online. Również dla studentów, wykładowców i uczniów podczas nauki zdalnej. W związku z tym powstała potrzeba zaaranżowania w domu wygodnego miejsca pracy przy komputerze. Wykorzystuje się do tego meble biurowe, dostosowane do długotrwałego przebywania w pozycji siedzącej.

Fotel biurowy obrotowy do pracy zdalnej

Przede wszystkim potrzebne jest dobre krzesło do biurka. Musi ono być zaprojektowane z uwzględnieniem zasad ergonomii, czyli ma zapewnić utrzymywanie ciała w wygodnej pozycji, zapobiegającej zmęczeniu fizycznemu i nadmiernemu obciążeniu mięśni podtrzymujących kręgosłup na wszystkich jego odcinkach. Pod adresem https://kamilameble.pl/14-krzesla-biurowe-obrotowe są dostępne krzesła z dużym wyborem. Taki zakup nie obciąży zbytnio domowego budżetu, a zapewni komfort pracy przez wiele godzin dziennie.

Dobre krzesło biurowe obrotowe do wielogodzinnej pracy jest wyposażone w miękkie siedzenie, oparcie wyprofilowane w okolicy lędźwiowej kręgosłupa, oraz zagłówek. Podłokietniki stanowią oparcie dla rąk. Całość umocowana jest na stelażu z teleskopową regulacją wysokości siedziska i umożliwiającą obroty pod różnym kątem. Rozgałęziona podstawa stelaża zapewnia stabilność konstrukcji, a zamocowane w niej kółeczka jezdne umożliwiają odsuwanie lub przysuwanie krzesła do biurka. 

Wyściełane krzesła obrotowe do biurka z podłokietnikami regulowanymi w poziomie i pionie, pozwalają na ustawienie rąk na wysokości blatu biurka – zapobiega to ich zmęczeniu. Produkowane w różnych barwach tapicerki krzesło obrotowe do biurka można dopasować kolorystycznie do reszty wystroju pokoju. W znacznie nagrzanym pomieszczeniu lub w okresie letnim, dobrze sprawdzają się krzesła biurowe obrotowe z przewiewnym oparciem siatkowym.

Fotele na kółkach

Całkowitą nowością jest wielofunkcyjny fotel obrotowy do biurka z możliwością regulacji głębokości siedziska oraz przesuwania w pionie oparcia i podpory lędźwi. Podłokietniki da się ustawiać we wszystkie strony. Podobne pod względem zastosowania wielofunkcyjnego mechanizmu regulacyjnego są  fotele obrotowe do biurka z oparciem pokrytym z tyłu drewnopodobną sklejką. Będą pasowały do innych elementów umeblowania. Są też fotele z regulacją oparcia do przodu, w tył i na boki.

Krzesła rehabilitacyjne

W związku z programem aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych, dla wielu z nich dom jest stałym miejscem pracy. Jeżeli ma krzesło obrotowy mechanizm i kółka w podstawie, niepełnosprawny może się ustawiać pod różnym kątem i dowolnie przemieszczać wokół biurka, aby wszystkie niezbędne pomoce mieć w zasięgu ręki. Do potrzeb uczniów spędzających kilka godzin dziennie przed komputerem podczas zdalnej nauki, dostosowane jest krzesło biurowe obrotowe dla dzieci. Mechanizm synchroniczny siedziska wspiera wszystkie pozostałe funkcje regulacyjne. W krzesełku dopasowanym do aktualnego wzrostu dziecka można z czasem zmieniać wymiary, więc posłuży ono przez kilka lat.

Written By

Redakcja